Парма застраши европейското си бъдеще

Парма застраши шансовете си да спечели промоция за Лига Европа, след като в първи мач от неделната програма на 33-ия кръг в Серия А стигна само до равенство 1:1 като гост на Болоня.

Така възпитаниците на Роберто Донадони отново направиха неприятен подарък на феновете си, които си бяха върнали надеждата в прогреса на тима след успеха с 1:0 над Наполи миналата седмица.

С равенството днес Парма събра 51 точки и се изкачи пред Интер в класирането на 5-та позиция, но „нерадзурите“ ще станат с 53, ако спечелят като гост на Сампдория също днес от 16 часа. Лацио засега е седми с 48 пункта, като днес гостува на Наполи на „Сан Паоло“.

Болоня поведе в края на първото полувреме с попадение на Николо Черубин в 44-ата минута, но Рафаеле Паладино успя да изравни в 79-ата с красив диагонален изстрел.

Домакините имат основания да съжаляват за пропуснатия успех заради по-добрите си положения в срещата, докато Парма отново демонстрира слабост в гостуване и след три поредни поражения далеч от „Енио Тардини“ сега загуби точки и при визита на Болоня.

„Рособлу“ са 16-ти с 28 пункта – 3 повече от 18-ия Ливорно, който е с мач по-малко и е първият отбор под чертата на изпадащите.