Парма удари Верона, Михайлов отново аут

снимка: Guliver/Getty Images

Парма нанесе поражение на Верона в мач от 27-ия кръг на Серия А, след като момчетата на Роберто Донадони удариха новака с 2:0 у дома.

В равностоен двубой "пармалатите" се оказаха по-точни в завършващата фаза, като още в 20' Биабиани откри резултата за домакините. В края на двубоя Верона се опита да стигне до точката, но в 90' Скелото вкара гола на успокоението.

Николай Михайлов пък отново не беше в групата на своя отбор, като през настоящия сезон българският национал продължава да е изиграл едва един двубой, и то за Купата на Италия.

Благодарение на поредните си 3 точки Парма продължава да диша във врата на Интер в борбата за 5-ото място, като Биабиани и компания имат 43 точки - една по-малко от "нерадзурите". Верона е 7-и с 40 пункта.

В друг двубой борещият се да не изпадне Ливорно допусна грандиозен обрат, след като поведе с 2:0 до почивката като гост на Сампдория, но домакините разковаха своя съперник през втората част и вкараха 4 безответни гола за крайното 4:2 в своя полза.

Киево пък стигна до драматичен успех над Дженоа, след като Палоски бе точен от дузпа в 90' и благодарнеие на крайното 2:1 веронци изплуваха от дъното и вече са над зоната с изпадащи отбори като имат 15 точки.

Болоня нямаше този късмет и въпреки многото създадени положения завърши 0:0 срещу Сасуоло. Заради победата на Сампдория обаче Болоня остава над чертата на изпадащите с актив от 23 точки.