ПАО спря серията на Везенков и Барселона насред Атина

снимка: euroleague.net

Панатинайкос записа 12-а победа в Евролигата, след като се наложи над Барселона у дома с 84:75 в двубой от 17-ия кръг. Александър Везенков изигра 15 минути на паркета за каталунците, но не успя да помогне за изковаване на успеха. Българинът завърши с 2 точки и 2 борби. Така серията на Барса от 6 поредни победи във всички турнири бе заличена.

Гостите направиха силна първа и втора четвърт, а точно тогава на паркета бе Везенков. ПАО обаче се активизира след почивката и се възползва от 19-е грешки на съперника, за да обърне резултата и да донесе радост на привържениците в Атина.

Тома Юртел бе най-резултатен за "блаугранас" - той отбеляза 18 точки за 18 минути. С по 17 точки за победата на Панатинайкос завършиха Ник Калатес и Джеймс Гист, като Калатес направи и 12 асистенции.

ПАО заема третата позиция в класирането с 12 успеха и 5 загуби. След 11-ото си поражение през сезона пък Барса е на 12-о място, като има и 6 победи.