ПАО изненада Реал, ЦСКА пак е лидер в Евролигата (ВИДЕО)

снимка: euroleague.net

Гръцкият Панатинайкос изненада Реал (Мадрид) и победи "кралете" с 82:80 в домакинството си от 9-ия кръг на Евролигата. По този начин елините нанесоха 4-о поражение на испанския колос и го в класирането. Баскетболистите на Чави Паскуал са трети с 6 успеха и 3 загуби, а с една позиция под тях са тези на Пабло Ласо.

Гостите започнаха убедително мача и бяха пълни господари на паркета през първите две части. До почивката "Белия балет" натрупа солиден аванс от 14 точки. През второто полувреме обаче ПАО показа на какво е способен, когато е подкрепян от върлите си фенове. Гърците наваксаха пасива, а 15 секунди преди края водеха с 82:80. Последната атака бе за Реал, но гостите пропуснаха да отбележат кош и оставиха успеха на Панатинайкос.

Бившият играч на Реал Кей Си Ривърс бе най-резултатен за ПАО с 20 точки. Младата словенска звезда Лука Дончич вкара 19 за мадридчани.

В друг интересен двубой от Евролигата ЦСКА (Москва) запази лидерската си позиция след труден успех над Уникаха в Малага - 89:80. Руският гранд направи феноменална серия в края и затвори мача. Най-резултатен за победителите бе Серхио Родригес с 21 точки, а за Уникаха Джеймс Огъстин наниза 18. Тимът на Малага обаче остава чак на 14-о място.

Фенербахче също стигна трудно до успех над Химки със 71:67 и запази третата си позиция. Химки е на осмо място след поражението. Джеймс Нънали вкара 20 за победата, а за Химки Алексей Швед се разписа с 21 точки.