Палмейрас победи Сантос и рожденика Неймар (видео)

Палмейрас победи Сантос с 2:1 като гост и развали празника на Неймар, който реализира гол номер 100 с екипа на "белите".

В дербито на щата Сао Пауло най-обещаващият млад бразилски национал даде аванс в полза на Сантос в 66-ата минута с удар с глава след центриране от фаул на другата звезда на тима Пауло Енрике Гансо.

В 87-ата минута "белите" останаха с човек по-малко на терена заради червен картон на резервата Ибсон. Само една минута по-късно Палмейрас изравни чрез нападателя Фернандо, разписал се с глава слез изпълнение на корнер.

Във втората минута на добавеното време левият бек Жуниньо центрира, топката се отклони в защитник, излъга вратаря Рафаел и влезе за втори път във вратата на Сантос.

"Зелените" спечелиха дербито, въпреки че не можеха да разчитат на основния си плеймейкър Хорхе Валдивия.

Загубата развали празника на Неймар, който на 5 февруари навърши 20 години. Медиите в Сао Пауло информираха, че преди дербито между Сантос и Палмейрас се е стигнало до сериозни сблъсъци между запалянковци на двата отбора, като броят арестуваните хулигани е над 20.

Във временното класиране на щатското първенство на Сао Пауло Палмейрас е на четвърто място, докато Сантос е десети след снощното поражение.

В Кампеонато Паулища играят общо 20 отбора, като първите осем се класират за плейофите, излъчващи участниците в Кампеонато Бразилейро.