Овечкин стана реализатор №1 в историята на Ванкувър

Отборът на Сейнт Луис надделя с 1:0 при гостуването си на Ню Джърси и записа шеста поредна победа в Националната хокейна лига (НХЛ).

Владимир Тарасенко реализира единственото попадение при числен превес в 4:55 минута на третата част, а вратарят на гостите Джейк Алън отрази всичките 26 удара и записа втори пореден "шътаут".

Сейнт Луис се изкачи на върха в Централната дивизия на Западната конференция със 17 точки.

Лидерът в дивизия Метрополитън на Изток Питсбърг постигна пети последоватeлен успех след 4:1 в залата на Минесота. Ник Спалинг, Брендън Сатър, Крис Кюниц и Патрик Хонквист се разписаха за гостите, Роб Скудери се отличи с две асистеции, а вратарят Томас Грайс отрази 33 шайби.

Почетното попадение за домакините на Нино Нидеррайтер в средата на третия период сложи край на серията на съперника от 205:28 минути без допуснат гол. Питсбърг прекъсна и поредицата от 18 безответни попадения, най-дългата в НХЛ от сезон 2000/2001.

Алекс Овечкин стана най-добър реализатор в историята на Вашингтон при загубата с 3:4 след продължение от гостуващия Калгари. 29-годишният Овечкин записа две асистенции и увеличи актива си за столичани на 827 точки (428 гола и 399 асистенции), с 2 повече от досегашния лидер Петер Бондра, посочва БТА.

Шон Монаън донесе успеха на канадците 42,2 секунди преди края на продълженията. Филаделфия прекъсна серия от две загуби след 4:1 над гостуващия Едмънтън. Якуб Ворачек се разписа два пъти, а вратарят Стийв Мейсън спаси 35 удара.

Брад Марчънд се разписа в 3:27 минута на продължението и донесе успеха на Бостън над Флорида с 2:1. Той асистира и за гола на Партис Бержерон в редовното време. Юси Йокинен вкара за Флорида, който спечели поне точка в седми пореден мач.

Каролина продължи възхода си с трета поредна победа след 4:2 над Кълъбмъс. Тимът събра 8 точки и се измъкна от последното място в класирането в лигата.

Джонатан Тейвс се отличи с гол и асистенция, а Чикаго разгроми домакина Монреал с 5:0. Тейвс вече има 200 гола и 450 асистенции в НХЛ. Вратарят Кори Крофърд отрази 28 шайби и записа първи "шътаут" за сезона.

Ник Бонино се разписа два пъти за успеха на Ванкувър с 5:2 над домакина Колорадо. Тревър Люис завърши с гол и асистенция, а носителят на купа "Стенли" Лос Анджелис си тръгна с победа с 3:1 от Далас. Дъстин Браун и Кайл Клифърд също вкараха за шампионите, а вратарят Джонатан Куик завърши с 33 отразени шайби.