Отново Дибала и пак хеттрик! Юве надви Сасуоло (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Ювентус удари Сасуоло с 3:1 като гост и записа четвърта поредна победа от четири мача от началото на кампанията в Серия "А". Героят за "Старата госпожа" отново бе великолепният Пауло Дибала, който наниза три красиви попадения. Това е втори хеттрик за аржентинската суперзвезда от началото на сезона в първенството, като преди това той наказа Дженоа при триумфа с 4:2. Юве е лидер в класирането, а Дибала е голмайстор с невероятните 8 попадения в двойно по-малко срещи. Иначе за Сасуоло се разписа Матео Политано, но и той не помогна на домакините да вземат първа победа.

В 16-ата минута Пауло Дибала вкара от нищото. Той получи добра топка от Марио Манджукич малко зад наказателното поле и без засилка с левия крак насочи технично и неспасяемо топката във вратата на Андреа Консили. След почивката аржентинецът отново показа класата си и удвои аванса на Юве. В 49-ата минута той получи кълбото от Куадрадо в пеналта и отново без засилка го прокара през стена от бранители на Сасуоло, за да ги накаже за втори път.

Политано върна интригата след само 2 минути. Той отбеляза след огромно неразбирателство в защитата на "бианконерите". Дибала обаче не бе казал последната си дума. В 63-ата минута Юве получи пряк свободен удар от дъгата на наказателното поле. Това бе лесна позиция за попадение на аржентинеца, който със силния си ляв крак врътна технично топката над стената и прониза Консили, слагайки точка на спора.

Така Ювентус продължава да е лидер с 12 точки, а толкова има и вторият Интер. Сасуоло е чак 17-и с 1 пункт и без победа.