Отборът на Петев излезе начело в Кипър

снимка: aelfc

Бившият треньор на Лудогорец Ивайло Петев продължава да ниже победа след победа в първенството на Кипър.

Воденият от него АЕЛ Лимасол завоюва трета поредна победа и окупира върха, след като "жълто-сините" разбиха с 3:0 гостуващия Алки в среща от 11-ия кръг.

Едмар Силва откри за домакините в 36', а Орландо Са удвои след точно изпълнена дузпа пет минути по-късно. Крайното 3:0 оформи отново Орландо Са, който се разписа в добавеното време.

Така АЕЛ събра актив от 24 точки и се изравни с Аполон и Ермис, но отборът на Петев разполага с по-добри показатели от другите два тима.

Трябва обаче да се отбележи, че Аполон може да се завърне на лидерската позиция, ако тимът запише дори равенство при утрешното си гостуване на АЕК Ларнака.

За Ивайло Петев това бе четвърти мач начело на АЕЛ. До момента българинът все още няма загуба, като активът му начело на кипърския отбор е повече от добър - три победи и един равен мач.