Осминафиналът Бразилия – Чили срути социалните мрежи

Първият осминафинал на Световното първенство 2014 между Бразилия и Чили предизвика фурор в социалната мрежа Туитър заради крайно драматичната си развръзка и кулминацията – рулетката на дузпите.

Както е известно, в редовното време и продълженията резултатът бе 1:1, а от бялата точка по-точни бяха домакините и продължиха в следващата фаза след 3:2. Този двубой постави рекорд в Туитър за съобщения (туитове) за събитие в реално време – 16.4 милиона.

В момента, в който Гонсало Хара изпусна последната дузпа от рулетката, 389 хиляди съобщения в минута са били публикувани от потребителските профили. Дори финалът на Националната футболна лига на САЩ Супербоул не може да се похвали с подобен отзвук – тази година непосредствено след края му бяха публикувани по 382 хиляди съобщения на минута.

Предишният рекорд за брой туитове по време на събитие на живо бе поставен от мача на откриването на Мондиал 2014 между Бразилия и Хърватия.