Осасуна мечтае за спасение

снимка: osasuna.es

Осасуна победи Алмерия в 2:1 в мач между опашкарите на испанското първенство по футбол, с което памплонците се изкачиха на 14-о място в Примера дивисион и покачиха значително шансовете си за спасение в елита. Осасуна е с актив от 33 точки, докато Алмерия е предпоследен с три по-малко.

Осасуна пристигна в Андалусия без победа в последните си шест мача, но Ориол Риера даде надежди на гостите с попадение в 19-та минута.

Вдъхновен от гола на своя съотборник, Алехандро Арибас покачи на 2:0 малко преди края на първото полувреме след точен удар с глава, което се оказа и победният гол в полза на гостите от Памплона.

Фернандо Сориано върна единия гол в 73-та минута, но Осасуна удържа преднината си и спечели важни три точки.

"В последните шест мача спечелихме само една точка, което правеше тази победа задължителна. Тя е още по-сладка, когато е постигната срещу съперник в битката за оцеляване", каза Арибас след мача.