Осасуна и Валядолид с нулево равенство в битката за оцеляване

снимка: osasuna.es

Застрашените от изпадане във втора дивизия Осасуна и Валядолид направиха равенство 0:0 в първи мач от 33-ия кръг на Примера Дивисион.

В петата минута шут на Алваро Седухо от Осасуна срещна напречната греда, а малко след началото на втората част отново Седухо пропусна да се разпише от чиста позиция.

Гостите от Валядолид също създадоха опасности в наказателното поле, като един път гредата помогна на отбора от Памплона да не допусне попадение, след удар Виктор Перес.

Седем минути преди края опит за гол на Хави Гера беше избит от вратаря Андрес Фернандес.

Равенството остави Осасуна на 16-о място в Примера дивисион с актив от 34 точки, докато Валядолид е на 17-ата позиция с две точки по-малко. В зоната на изпадащите се намират Хетафе (31 точки), Алмерия (30) и Бетис (22 точки), информира БТА.