Осасуна и Валядолид изпаднаха

Осасуна и Валядолид изпаднаха от елита на испанското първенство по футбол и ще играят през следващия сезон в Сегунда дивисион.

Памплонците победиха с 2:1 опашкаря Бетис в последния мач от сезона, но това нямаше значение след победата на Гранада с 1:0 над Валядолид и успеха на Хетафе с 2:1 над Райо Валекано. Алмерия пък се спаси с нулево равенство срещу гостуващия отбор на Атлетик Билбао.

Играта беше забавена с близо половин час на стадион "Садар" в Осасуна, след като привържениците на домакините счупиха огражденията при гола на Ориол Риера в 12-та минута и няколко от тях паднаха на терена.

Освен че трябваше да бъде оказвана лекарска помощ на пострадалите привърженици приблизително 35 минути, другите мачове също бяха забавени за синхронизация. Такива са изискванията на УЕФА за феърплей в последните кръгове.

Отборът на Осасуна не е играл във втората дивизия на испанския футбол от 2000-та година насам.