"Орлите" изкълваха "орлетата" за 2 минути

Лудогорец стигна до резонен успех с 2:0 срещу коравия тим на Пирин в Благоевград. Разградчани вкараха дава бързи гола между 31-ата и 33-ата минути и това се оказа достатъчно за 3 точки. Именно с тях "орлите" ще зимуват на върха в Първа лига, защото изпревариха с 1 пункт ЦСКА-София.

"Орлетата" дадоха сериозен отпор на шампиона в първите 30 минути, доказвайки, че не са лесен опонент. Всичко обаче бе развалено в 31-ата минута. Тогава Кешеру стреля от фаул, а стената на Пирин се бе разпокъсала и това позволи на топката да се дотърколи в мрежата за изненада на вратаря Макенджиев.

Малко след това Лукоки отблизо заби второ попадение и с това интригата бе убита.

През втората част Лудогорец намали оборотите, с мисъл за предстоящия сблъсък за Купата срещу ЦСКА-София в четвъртък.