Орлите биха пренавитите орлета и отлитат към Лондон

снимка: Пресслужба Берое

Лудогорец победи Пирин с 3:1 в Благоевград. "Орлите" успяха да се справят с мощната съпротива на домакините. "Орлетата" пък не успяха да се възползват от положенията си, а за сметка на това допуснаха много груби грешки.

Все пак чест прави на Пирин, че излезе да се надиграва с много по-класния си съперник. Още в 6-тата минута Лудогорец си спечели дузпа, а Козмин Моци не пропусна от бялата точка и изведе разградчани напред в резултата. Благоевградчани обаче не се дадоха и с напорита игра стигнаха до изравняване само 10 минут, след като "орлите" поведоха. Попадението заби Дани Младенов.

Най-желаният футболист на Лудогорец от европейските отбори Джонатан Кафу отново се прояви в пълния си блясък и заби хубав гол от малък ъгъл с глава в 23-тата минута.

До края на първото полувреме Пирин не спря с атаките и с опитите да изравни отново резултата, но защитата на "орлите" се справи отлично.

Второто полувреме отново започна динамично и с положения и пред двете врати. Пирин имаше своите шансове да изравни, но не успя. В 75 минута Владислав Златинов изпълни опасен пряк свободен удар, но националният вратар Владислав Стоянов го отрази. Няколко минути по-късно отново благоевградчани имаха шанс да изравнят, но определено късметът не бе стях. Вместо това в 79-тата минута капитанът на благоевградчани Ангел Башлиев си вкара автогол след страхотен пробив на резервата на Лудогорец Джоди Лукоки.