"Орлетата" удържаха 0:0 срещу "драконите" в Русе

„Дунав“ завърши 0:0 с „Пирин“ Благоевград в мач от 11-ия кръг на първенството в Първа лига. Срещата се игра на Градския стадион в Русе. Домакините започнаха по-добре и пропуснаха да открият резултата още в 9-ата минута. Божидар Васев бе намерен непокрит в наказателното поле на благоевградския тим, но ударът му рикошира и мина на сантиметри от левия страничен стълб. Малко по-късно и Михаил Милчев опита изстрел след включване отляво, но не намери целта.

Мирослав Будинов, Юлиан Ненов и Бранимир Костадинов също имаха своите шансове, но нямаха късмет. В 33-ата минута Васил Шопов пък засече центриране отдясно на Бранимир Костадинов, но топката отново не пожела да влезе в мрежата.

В 40-ата минута Будинов засече с глава центриране в наказателното поле на гостите, но Благой Макенджиев спаси вратата си с помощта и на напречната греда.

След почивката играта се пренесе изцяло в половината на „Пирин“. 5 минути след началото на втората част „драконите“ отбелязаха и гол чрез Васил Шопов, но попадението бе отменено заради засада.

В 67-ата минута Макенджиев на два пъти спаси удари отблизо на Бирсент Карагарен. Ситуацията се повтори и 7 минути по-късно, когато стражът на гостите отново успя да опази вратата си суха. Благоевградският отбор от своя  страна мина центъра едва няколко пъти, но Станислав Антонов и отбраната пред него се справиха с опитите им да ги затруднят.

Въпреки териториалното си превъзходство обаче футболистите на „Дунав“ не успяха да променят резултата и срещата завърши 0:0.