Орелиен Жоаким отново донесе победа на ЦСКА

ЦСКА постигна втора поредна в контролите от зимния лагер в Анталия. "Червените" се наложиха над украинския Металист Харков с 2:1.

За ЦСКА отново се отличи нападателят от Люксембург Орелиен Жоаким, който донесе победата с гол малко преди края. Жоаким се разписа и вчера от дузпа за минималното 1:0 срещу германския Аален.

Дебют за ЦСКА направи латвийският вратар Максимс Уваренко, който започна като титуляр под рамката на вратата.

"Червените" поведоха с гол на Жуан Фелипе, който се разписа в 38-а минута с мощен удар след пас на новото попълнение Амансио Фортес.

Украинците изравниха минута преди почивката. Фортес направи дузпа след фаул в наказателното поле и от бялата точка Кобин вкара за 1:1.

През второто полувреме и двата отбора имаха своите голови ситуации, но повече шанс имаха възпитаниците на Стойчо Младенов.

В 52-ата минута вратарят на ЦСКА Уваренко извърши нарушение срещу откъснал се играч на Металист и реферът показа червен картон на латвиеца. По споразумение между двата щаба вратарят не напусна терена, а продължи да пази. При последвалия пряк свободен удар Едмар нацели напречната греда.

"Червените" също удариха греда в 71-а минута, когато Стефан Николич с глава тресна десния страничен стълб.

В последните минути ЦСКА бе по-настойчивият отбор и 5 минути преди края Жоаким реализира победен гол с глава след центриране на Венцислав Василев от дясно.

ЦСКА - Металист (Харков) - 2:1голмайстори:1:0 Жуан Фелипе 39, 1:1 Кобин 45-дузпа, 2:1 Орелиен Жоаким 85

Съставът на ЦСКА:Уваренко (46-Ел Харуби), Василев, Попов (40-Причиненко), Крачунов, Кукоч, Съндей (46-Николич), Тони Силва (73-Витанов|, Жуан Фелпе (46-Галчев), Фортес (46-Милисавлевич), Бъркляча (46-Маркиньос), Буш (46-Жоаким)