Олимпик Марсилия се класира за полуфиналите

снимка: om.net

Отборът на Олимпик Марсилия се класира за полуфиналите на турнира за купата на лигата на Франция след успех с 3:0 като гост на Каен.

Възпитаниците на Дидие Дешан, които са носители на трофея в последните два сезона, започнаха отлично мача и още в седмата минута Матьо Валбуена откри резултата на стадион "Мишел д'Орнано" след отлично изпълнения на пряк свободен удар.

В средата на първата част Лоак Реми удвои. Той засече отблизо в мрежата на Тома Босмел, след като Морган Амалфитано продължи дълго подаване от дълбочина на Беноа Шейру.

Седем минути след почивката Валбуена окончателно реши мача в полза на Олимпик Марсилия с второто си попадение. Шейру центрира по тревата в наказателното поле, Лучо Гонсалес пропусна топката между краката си към непокрития Валбуена и той не даде шансове на Босмел.