Олимпиакос наказа Цървена звезда насред Белград

Олимпиакос наказа Цървена звезда насред Белград. Сърбите загубиха от гостите си с 64:66 след продължение в мач от 27-я кръг на Евролигата. Победният кош закова Йоргос Принтезис 0,4 секунди преди сирената.

Типично за мач в Белград "Комбанк Арена" бе почти пълна. 18 170 човека изгледаха двубоя на Звезда и Олимпиакос.

Най-резултатен в мача бе играчът на Олимпиакос Костас Папаниколау, който закова 17 точки. Димитрис Аграванис добави 16. Принтезис пък наниза 15 точки.

Първото полувреме бе изцяло издиктувано от темпото на Олимпиакос. Звезда почти проспа двете части. Така гостите се добраха до аванс от 13 точки. В третата част обаче Звезда се събуди и навакса изоставането, че дори поведе с точка. Последната част бе прекалено равностойна, но гостите успяха да я спечелят с 15:16, което докара нещата до пълно равенство и продължения. В добавените минути Олимпиакос бе по-съобразителният отбор и се добра до успеха.