Олеле! Инфарктен дуел между Сити и Тотнъм прати шпорите в рая

Тотнъм падна с 3:4 от Манчестър Сити в Шампионската лига на "Етихад", но се класира з аполуфиналите с общ резултат 4:4 от двете срещи и повече голове на чужд терен. Мачът е трудно описуем. В него имаше всичко - 4 гола в първите 10 минути, техничана игра, бързи акции, намеси на VAR в инфарктни моменти и какво ли още не.

Мачът започна вихрено и Рахим Стърлинг откри резултата с попадение едва в 4-ата минута след асистенция на Де Бройне, с което заличи аванса на Тотнъм от първата среща (1:0). Голмайсторът на "шпорите" от мача в Лондон Хюн Мин Сон обаче попари "Етихад" с две попадения за три минути при бързи контраатаки в 7-ата (1:1) и 10-ата минута (1:2). Буквално в следващата ата Бернардо Силва изравни след асистенция на Агуеро и удар отблизо (2:2).

Головата фиеста не спря и в 21-ата минута Манчестър Сити се доближи на попадение от класирането в следващата фаза, като комбинация Де Бройне - Стърлинг отново се оказа резултатна (3:2). До края на полувремето и двата тима имаха възможности, макар и не толкова чисти, но не вкараха нов гол.

Втората част започна с натиск на домакините от Манчестър и Де Бройне, Стърлинг и Бернардо Силва се озоваха на голова позиция, но не успяха да се разпишат. Минути по-късно Юго Лорис спаси Тотнъм с феноменална изява след шут на Де Бройне от границата на наказателното поле.

Тотнъм отвърна с удар на Йоренте, но Едерсон се справи. В следващата атака обаче Кевин де Бройне намери Серхио Агуеро и аржентинецът не сгреши, насочвайки топката покрай гредата за 4:2, при което Сити продължаваше на 1/2-финал.

Четвърт час преди края драмата стана пълна, след като Фернандо Йоренте вкара за 4:3, но топката се отби в ръката му. След ВАР реферът Джунейт Чакър зачете попадението и Тотнъм отново излезе с едни гърди напред в битката за следващата фаза. "Гражданите" натиснаха сериозно в последните 15 минути, а Илкай Гюндоган направи фрапиращ пропуск след страхотен пас на резервата Сане.

В края на мача, по-точно в продълженията драмата стана пълна и неописуема. Сити вкара чрез Стърлинг и зрителите и Гуардиола полудяла от радост. Радваха се 1 минута. После обаче се намеси пак VAR и съдията Чакър отмени гола заради минимална засада в зародиша на атаката. Това покруси Сити и те нямаха сили за нов натиск.

Тотнъм ликува и чака Аякс на полуфинала. Другият сблъсък е Ливърпул-Барселона. Мърсисайдци биха с 4:1 в Португалия Порто и с общ резултат 6:1 гледат напред.