Обрат за 9 минути остави Челси в борбата за ШЛ, "светците" се молят за спасение

снимка: twitter.com

Челси осъществи пълен обрат над Саутхемптън от 0:2 до 3:2 като гост на "Сейнт Мерис" в мач от 33-ия кръг на Висшата лига и запази шансове за класиране в Шампионската лига през следващия сезон. До 70-ата минута "сините" на Антонио Конте губеха с 0:2 след попадение на Душан Тадич и дебютен гол на Ян Беднарек. Влезлият като резерва Оливие Жиру обаче вдъхна надежда на Челси и стартира обрата, Еден Азар изравни, а в 79-ата Жиру отбеляза втория си гол и донесе трите точки на лондончани.

Първата опасна атака в мача за Саутхемптън донесе проблеми на „сините“ от Лондон. Бившият играч на Челси Райън Бъртранд полетя по лявото крило при една контраатака в 21-ата минута, премина покрай Аспиликуета, влезе в пеналта и центрира по земя към Душан Тадич. Сърбинът пък нямаше никакви проблеми да отбележи от непосредствена близост и да поведе „светците“ напред.

До края на полувремето Уилиан и Азар опитаха да притеснят домакините, но стражът МакКарти бе непоклатим. От другата страна Уорд-Праус щеше да отбележи втори гол, но Тибо Куртоа се намеси решително.

Втората част започна по изключителен начин за Саутхемптън. Шейн Лонг бе изведен зад отбраната на „сините“, преодоля двама бранители и насочи изстрел към вратата, но Куртоа изби със сетни сили.

В 60-ата обаче белгиецът нямаше отговор на попадението на Ян Беднарек. Дебютантът в тима на „светците“ се възползва от хубаво центриране на Уорд-Праус и от движение разстреля Куртоа за 2:0.

Десет минути по-късно обаче Оливие Жиру най-накрая счупи лошия късмет на Челси след пропуски на Азар и Уилиан. Той получи страхотно центриране от Маркос Алонсо и промуши топката с глава във вратата между двама бранители, за да върне надеждите на „сините“.

В 75-ата Челси намери начина да отбележи за втори път във вратата на МакКарти. Уилиан проби по левия фланг и центрира прострелно в пеналта, а защитниците на домакините забравиха Еден Азар, който от близка дистанция направи 2:2.

Шокът за Саутхемптън стана пълен в 79-ата, когато тимът на Марк Хюз допусна трето попадение, а с това и пълен обрат. Автор на гола за Челси отново бе Оливие Жиру. Французинът се възползва от меле в наказателното поле и при едно лошо изчистване, закова топката в долния ляв ъгъл за 3:2.

Така Челси скъси дистанцията от 4-ия Тотнъм на 7 пункта, като заема 5-о място с 60 точки. По-късно "шпорите" са домакини на лидера Манчестър Сити. Саутхемптън пък изпусна лековато победата, която можеше да даде огромни надежди за спасение. Сега обаче "светците" остават в опасната зона. Те са на 18-о място с 28 точки, а 17-ият Кристъл Палас има 31 и мач по-малко.