Ню Орлиънс хвърли бомбата при визитата в Портланд

Три победи за фаворити имаше tazi no] в първите мачове от плейофните серии в НБА. В източната конференция Филаделфия 76-ърс победи Маями Хийт със 130-103 у дома, за да поведе с 1-0. На почивката Горещите водеха, но страхотно второ полувреме на Сиксърс им донесе успеха. Джей Джей Редик наниза 28 точки за успеха, а Марко Белинели добави 25. За Маями 26 вкара Кели Олиник, а 15 – Горан Драгич.

Торонто Раптърс победи Вашонгтон Уизардс със 114-106 също след обрат през второто полувреме. Серж Ибака записа 23 точки и 12 борби за Динозаврите, а 18 вкара Делон Райт. За Вълшебниците с 23 и 15 асистенции завърши Джон Уол, а 22 плюс 11 борби регистрира Маркийф Морис.

На запад Голдън Стейт Уориърс победи категорично Сан Антонио Спърс със 113-92, след като Клей Томпсън наниза 27 точки, а Кевин Дюрант – 24. За Шпорите 15 отбеляза Руди Гей.

Изненадата на запад поднесе Ню Орлиънс Пеликанс, който победи третия в редовния сезон Портланд ТрейлБлейзърс с 97-95 като гост. Успехът дойде след отлични първи три части и въпреки че Портланд се върна в края, Пеликаните взеха ценната победа. Антъни Дейвис избухна с 35 точки и 14 борби, а 21 плюс 7 добави Джрю Холидей. За Портланд Си Джей МакКълъм отбеляза 19 точки, а Деймиън Лилард – 18 плюс по 7 борби и асистенции.