Новият "Сан Мамес" рухна за първи път

снимка: rcdespanyol.cat

Атлетик Билбао допусна историческа първа загуба на новия си стадион "Сан Мамес Бария" в Примера Дивисион, след като тази вечер баските отстъпиха с 1:2 пред гостуващия Еспаньол в среща от 24-ия кръг.

До този момент отборът на Ернесто Валверде бе непобедим на своята крепост, като дори грандовете Реал Мадрид и Барселона не успяха да си тръгнат с три точки от новото съоръжение.

Днес обаче това сториха "папагалчетата" на Хавиер Агире, които с днешния успех събраха 32 точки и се изкачиха с няколко места до 7-ата позиция във временното класиране. Борещият се за зона "Шампионска лига" Атлетик пък остава 4-и с 44 точки, имайки аванс от четири пункта пред 5-ия Виляреал.

Двубоят на "Сан Мамес Бария" започна кошмарно за домакините, които допуснаха попадение след само шест минути игра. Ветеранът Серхио Гарсия стреля прецизно по диагонала и матира Горка Ираисос за 0:1.

Равенството в Билбао бе възстановено десет минути след почивката, когато се разписа Карлос Гурпеги. Ибай Гомес центрира от статично положение, а бранителят на домакините засече топката за 1:1.

В 65' обаче Еспаньол отново излезе напред. Бившият португалски национал Симао центрира от статично положение, а Колото засече топката с коляно в мрежата за 1:2.

До края "баските" така и не успяха да върнат втория гол, като Атлетик остана и с човек по-малко на терена. Червен картон минутки преди края получи централният нападател Ариц Адурис.