Нови три гола за Луис Адриано срещу БАТЕ Борисов

Отборът на Шахтьор Донецк направи поредна решителна крачка към следващата фаза на Шампионската лига.

Украинският гранд разгроми за втори пореден път отбора на БАТЕ Борисов като го победи с 5:0. Само преди две седмици украинците разбиха БАТЕ като гости с 0:7.

Тогава и сега в герой за своя отбор се превърна бразилския нападател Луис Адриано. Тази вечер той отбеляза три попадения и само срещу БАТЕ неговите голове са 8.

Съвсем нормално Адриано води и в класацията при голмайсторите в Шампионската лига този сезон със своите 9 попадения. Също така Луис Адриано стана първия играч в историята на ШЛ с два поредни хеттрика и първия с два хеттрика срещу един отбор.

Срещата започна с натиск на домакините, който даде резултат в 19-та минута. Дарио Сърна бе точен с много мощен удар по диагонала за 1:0.

До края на полувремето нямаше много интересни ситуации пред двете врати. В последната минута на полувремето обаче напрежението ескалира много и това оказа влияние върху развитието на мача.

Вратарят на БАТЕ Черник спаси пряк свободен удар като закова топката на голлинията. Въпреки това Луис Адриано се опита да му я отнеме като го ритна два пъти непозволено. Съдията показа жълт картон на нападателя, но в следващата минута трябваше да разтървава играчите на двата отбора, които стигнаха до бой заради острото влизане на бразилеца.

По пътя към съблекалните нервите продължиха да ескалират и реферът показа два жълти картона на Кагуш от БАТЕ. Украинците засилиха своя натиск втората част и отново Адриано блесна с головия си нюх.

Три минути след подновяването на играта грешка в защитата на БАТЕ остави Алекс Тейшейра сам пред вратаря и той не сбърка за 2:0. Десет минути след това Луис Адриано бе точен от дузпа. В 83-та минута отново Адриано засече центриране на Дъглас Коста за 4:0. Крайното 5:0 бе оформено в последната минута, когато отново Адриано засече центриране в наказателното поле.

С тази победа Шахтьор вече имат 8 точки на втора позиция и гледат към следващата фаза. Лидер е Порто с 10 точки. БАТЕ и Атлетик (Билбао) имат съответно 3 и 1 точки.