Нова загуба за Марек в Шампионска лига

снимка: cev.lu

Марек Юнион-Ивкони (Дупница) загуби гостуването си на турския шампион Аркас спор (Измир) във втория си мач от Група А на Шампионската лига с 1:3 (17:25, 25:21, 22:25, 18:25). Волейболистите на Найден Найденов спечелиха втория гейм с 25:21, но в следващите два отстъпиха с 22:25 и 18:25.

Топреализатор в срещата стана Гьокхан Гьокгьоз от домакините, който изигра впечатляващ двубой и завърши с 29 точки (65% позитивно, 62% отлично посрещане, 72% в атака). Френският национал Антони Рузие, който бе избран за MVP (Най-полезен играч) на Европейското първенство у нас през октомври, добави 19 точки (48% в атака) за успеха. Най-резултатен за шампиона на България в последните четири години бе младият диагонал Михаил Манджуков с 18 точки (52% в атака). Централният блокировач Борислав Апостолов също се представи на ниво и реализира 11 точки (71% в атака).

Загубата е втора за дупничани в най-силния европейски турнир. Шампионите са на последното 4-о място в Група А без спечелена точка.

За домакините от Измир победата бе втора подред и с 5 точки заемат 2-а позиция. Лидер с 6 точки и без загубен гейм е руският гранд Белогорие (Белгород), който в другия мач от този кръг надигра немския Берлин Ресайклинг Волей с 3:0 (25:18, 25:17, 26:24).

В следващия кръг Марек Юнион-Ивкони гостува в Германия на Берлин Ресайклинг Волей. Срещата е на 2 декември (сряда) от 20:30 часа.