Нова издънка за Леверкузен

Отборът Леверкузен направи нова издънка в немската Бундеслига.Аспирините“, които се водят основен конкурент на Байерн (Мюнхен) този сезон загубиха с 2:3 при гостуването си на Фрайбург.

Победното попадение за домакините падна в последната минута и бе дело на Феликс Клаус.

С тази загуба Леверкузен остава на второ място с 37 точки, но вече изостава на 10 точки от лидера Байерн (Мюнхен), който има и мач по-малко .

Третия Борусия (Д) има 33 точки, докато Борусия (М) също е с 33 точки на 4-то място.

Срещата започна перфектно за Байер, които поведоха в 4-та минута с попадение на Ларс Бендер, който се разписа след пас на Емре Кан.

Адмир Мехмеди бе точен за 1:1 след подаване на Сорг в 27-та минута. „Аспирините“ отново натиснаха и Симон Ролфс бе точен в 35-та минута след асистенция на Кастро.

Второто полувреме Фрайбурт стигна до равенството с гол на Джонатан Шмид. Леверкузен се опита да направи всичко въможно да стигне до победата, но вместо това Феликс Клаус бе точен в 90-та минута за Фрайбург и така донесе трите точки за своя отбор. По този начин Фрайбург вече има 17 точки и напусна зоната на изпадащите.