Нов срам за ПСВ в Холандия

ПСВ Айндховен загуби с 2:6 от гостуващия Витес в мач от 16-ия кръг на холандското футболно първенство.

Българският национал Станислав Манолев по традиция остана извън групата на домакините.

Възпитаниците на Филип Коку продължиха серията си на седем поредни мача без успех в Ередивизие и останаха на десето място с 20 точки. Витес пък записа пета последователна победа и се изкачи на върха на класирането с 33 точки.

Дави Прьопер се разписа два пъти, а Лукас Пиазон и Патрик Ван Аанхолт се отличиха с по гол и две асистенции. Майк Хавенаар и Келвин Леердам също се разписаха. Мемфис Депай вкара за 1:1 в добавеното време на първата част, а Карим Рекик направи 2:3 в 84-ата минута, но до края ПСВ допусна нови три гола.

Преследвачите Аякс и Твенте също постигнаха победи. Грандът от Амстердам разгромиха гостуващия НАК Бреда с 4:0.

С хеттрик за шампионите се отличи Дави Клаасен. Резервата Боян Къркич оформи успеха в средата на втората част, а Аякс вече има 31 точки.

Твенте остана трети с 30 точки, след като се справи с 2:1 с домакина АЗ Алкмаар след победен гол на Юнес Мохтар във втората минута на допълнителното време. Мохтар отбеляза и изравнителния гол малко преди края на първата част, след като Рой Бееренс беше извел домакините напред още в третата минута.