Нов силен мач за Ивелин Попов и победа за Краснодар

снимка: fckuban.ru

Ивелин Попов изнесе поредния си прекрасен мач в руското първенство по футбол, а неговият Кубан Краснодар победи с 1:0 Амкар в последен мач от четвъртия кръг.

За гостите от Перм титуляр беше Захари Сираков, а Георги Пеев се появи в игра на негово място в 67-та минута. Петър Занев пък остана на пейката през всичките 90 минути в Краснодар, информира БТА.

Мачът започна отлично за Кубан и Попов, като българският национал получи пас пред наказателното поле още в 40-та секунда и стреля мигновено, но Роман Герус спаси насочилата си към долния десен ъгъл топка. Още по-впечатляващо беше второто положение за българския национал, изработено в 21-та минута.

Шарл Каборе пусна дълъг извеждащ пас по въздух към Ивелин Попов, който въобще не се поколеба, скочи от движение и изпрати топката към вратата на Амкар със страхотна ножица. Герус обаче спаси отново.

След положенията за Попов, Кубан продължи да бъде далеч по-активният от двата отбора, а и домакините бяха подпомогнати от червения картон на Фегор Огуде, който влезе с бутонките в коляното на съперник в 87-та минута.

Амкар не издържа на напрежението и пусна гол във втората минута на добавеното време, след като Ивелин Попов започна 4-ходова комбинация, завършила с попадение на празна врата на влезлия като резерва през второто полувреме Георге Букур.