Нов разгром и Байерн дръпна с 19 точки пред втория

Требъл шампионът Байерн продължава да крачи към нова титла в немската Първа Бундеслига, след като днес баварците постигнаха поредната си рутинна победа - този път с 4:0 при гостуването на Хановер 96.

Наставникът на гостите Хосеп Гуардиола даде почивка на титулярния страж Мануел Нойер, Данте, Ариен Робен и Тони Кроос, но дори и в тяхно отсъствие Байерн бе пълен доминант на терена.

Два гола за баварците набута Томас Мюлер, докато по веднъж се разписаха Тиаго Алкантара и Марио Манджукич.

Така Байерн събра актив от 62 точки след 22 изиграни мача, като активът на ФК Холивуд е стряскащ - 20 победи, два равни и нито една загуба. Головата разлика на Байерн също е впечатляваща - 61 вкарани гола и само 9 допуснати. Байерн разполага с преднина от вече 19 точки пред втория Байер Леверкузен. Хановер пък е 11-и с 24 пункта.

Още до почивката Байерн до голяма степен реши всичко в сблъсъка, дръпвайки с два гола напред в резултата.

4068497

В 25' Томас Мюлер откри резултата на "ХДИ-Арена", разписвайки се след асистенция на Рафиня. Бразилецът получи добър пас от Швайнщайгер и центрира мигновенно, а Мюлер с глава забоде топката в мрежата - 0:1.

Десет минути по-късно Байерн успя и да удвои аванса си, а точен бе Тиаго. "Шестицата" получи страхотен диагонален пас от Швайнщайгер, преди да матира Цилер за 0:2.

И през втората част Байерн не изпусна контрол върху мача, като баварците добавиха и още две попадения на сметката си.

4068493

В 59' резултатът набъбна на 0:3, като и този път се разписа Томас Мюлер. Давид Алаба центрира в наказателното поле на Хановер, а Марио Манджукич хитро отклони към Мюлер. Последният не се поколеба и направи резултата класически.

До края на сблъсъка остана време и за трети гол, дело на Марио Манджукич. Хърватският национал получи подаване от Рафиня и с глава намери един от ъглите зад Цилер за крайното 0:4.

Hannover 0-4 Bayern Munich ourmatch.netby ourmatch