Нискоразреден отбор изигра велик мач на "Бернабеу" и стигна до равенство (ВИДЕО)

снимка: twitter.com

Третодивизионният испански Фуенлабрада изигра исторически двубой в реванша от 1/16-финалите за Купата на Краля срещу Реал (Мадрид). Футболистите на Антонио Калдерон стигнаха до 2:2 срещу шампиона на Европа и Испания. Те дори водеха с 1:0 на полувремето, но с крайния резултат не успяха да се класират за 1/8-финалите. В домакинството си преди месец Фуенлабрада загуби с 0:2.

В 25-ата минута гостите не можеха да повярват къде се намират, когато Луис Мия разстреля Кейлор Навас за 1:0. Той шутира от около 25-30 метра, а костариканецът докосна топката, но не успя да отрази удара. Старши треньорът Антонио Калдерон се хвана за главата, а футболисти и гостуващи фенове изпаднаха в луд екстаз.

Фуенлабрада успя да задържи преднината си малко след почивката. Резервите на Реал обаче не допуснаха подобен срам и в 63-ата минута изравниха чрез Борха Майорал. Той получи хубав пас от Гарет Бейл и с глава прониза мрежата.

Именно той направи пълен обрат в 70-ата минута. Бейл стреля, но вратарят на гостите се намеси. Топката обаче попадна в краката на Майорал и той не пропусна на полупразната врата.

Все пак в 89-ата минута чудото за Фуенлабрада се случи. Алваро Портийя Суарес донесе ценното реми 2:2, което завинаги ще остане в историята на скромния тим, подвизаващ се в Сегунда дивисион Б. Фуенлабрада не се класира напред, но едва ли това е проблем за някого от щаба на клуба след завоювания престижен резултат.