Нишикори обърна от 0:2 сета, Зверев намачка съперник

Един от скритите фаворити - Александър Зверев стартира участието си на Откритото първенство на Австралия с убедителна победа над словенеца Алиаз Бедене. Четвъртият в света Зверев победи опонента си с 6:4, 6:1, 6:4 за час и 55 минути. Във втори кръг съперник на германеца ще бъде победителят от мача Жереми Шарди - Хюго Умбер.

Белгиецът Давид Гофен също тръгна с успех в три сета, разгромявайки за по-малко от час и половина чилиеца Кристиан Гарин с 6:0, 6:2, 6:2.

Ветеранът Иво Карлович надделя над поляка Хуберт Хуркач в мач с четири тайбрека - 6:7 (5), 7:6 (5), 7:6(3), 7:6 (5). 39-годишният хърватин наниза 39 аса в срещата. Негов противник във втори кръг ще бъде Кей Нишикори.

Поставеният под №8 японец губеше с 0-2 сета от поляка Камил Майхшак, но изравни, а в решителния пети поведе с 3-0 и съперникът му се отказа от борбата.