Нищо ново! Диего Коща вкара и получи червен картон (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид би с 2:0 Хетафе в градското дерби, което откри 18-ия кръг в Ла Лига. "Уанда Метрополитано" очакваше с огромно нетърпение завръщането на своя любимец - Диего Коща. Бразилецът с испански паспорт попадна под прожекторите, но както обикновено - не само с добри футболни отигравания.

"Дюшекчиите" поведоха с гол на Кореа в 18-ата минута. Той бе изведен хитро от Гризман и с външен фалц отправи нисък диагонален изстрел, който прониза мрежата на гостите.

После на терена стана много напечено. Нервите взеха връх и двата тима се скъсаха да се ритат грубиянски. Цели 5 жълти картона видяха играчи на Атлетико още през първата част. Диего Коща пък тръгна да се бие с противник и то след края на първото полувреме, когато вместо да се прибере спокойно в тунела, той опита разправа. Реферът обаче не видя това и последствия за Коща нямаше.

През втората част екшънът продължи с пълна сила. Скандален момент имаше в началото на втората част. Тогава лунатикът Диего Коща съвсем умишлено удари зверски с лакътя си в лицето играч на Хетафе. Вместо задължителен червен картон обаче арбитърът му вдигна само жълт. И това по-късно оказа влияние на крайния резултат. Коща заби нов лакът в лицето на опонент при борба за спорна топка малко след това.

Няколко минути по-късно Диего Коща вкара гол за кеф на "Уанда Метрополитано". Той не сгреши отблизо в 68-ата минута, когато получи хубав пас и от упор отбеляза за 2:0. След попадението си Коста отиде да се радва в сектора зад вратата, където стоят ултрасите на Атлетико.

Съдията резонно показа втори жълт картон на Диего Коща и домакините доиграха мача с човек по-малко. Доста преди да вкара обаче нападателят трябваше да бъде изгонен, което е страхотна грешка на рефера, който изпусна срещата още през първата част.

С този успех "дюшекчиите" са на второ мясти с 39 точки, а Хетафе остава с 23 пункта на осма позиция.