Николай Митов: Вървим последователно нагоре

снимка: levski.bg

Старши треньорът на Левски Николай Митов сподели впечатленията си от играта на отбора във вчерашната контрола с австрийския Матерсбург, която завърши 1:1.

"Няма да давам крайни оценки за този мач. Получиха се много хубави неща до 65-70-а минута. Направиха се и някои наивни грешки и има доста неща, които трябва да изчистим.

Вървим последователно нагоре. Така мисля. Готвим се за другия мач и там искам още повече да изчистим нещата. Важното е да имаме създадени положения, в един момент ще почнат и да влизат.

През второто полувреме имаше също хубави неща в нашата игра и до 70-та минута държахме контрола върху топката. Спечелихме много единоборства, пресирахме добре. Младите правят грешки, но пред тях е бъдещето. Нормално е да грешат и не можем да ги укоряваме.

Днес съм доволен от това, че пресирахме добре, блокът ни беше добър и имахме търпение в държанието на топката. От това съм най-доволен, защото в първия мач особено през второто полувреме загубихме елементарни топки, а сега задържахме добре, изиграхме ги добре и имахме доста ситуации за гол.

Със всеки изминал мач ще избистрям състава, за да съм наясно на сто процента със единайсетте за първия мач от Лига Европа", коментира Николай Митов.