Неймар отново напомни за себе си със спиращ дъха гол (видео)

Бразилската звезда Неймар вкара запомнящ се гол при равенството на своя отбор Сантос с 2:2 срещу Атлетико Минейро в среща от 31-ия кръг на бразилското първенство.

Неймар взе топката от собственото си поле и с дрибъл стигна до вратата като направи 2:0 в 11-ата минута на мача.

20-годишният плеймейкър получи топката точно в централния кръг, прокара я между краката на първия си съперник, който го срещна, избегна шпагат на втория и със спринт стигна до наказателното поле, където беше застигнат от нов противник. Нито последният защитник, нито вратарят на Минейро обаче успяха да му попречат.

Още в 1-ата минута пък домакините от Сантос излязоха напред в резултата с гол на Езекиел Мираеш.

Иначе за Неймар това бе гол номер 119 в 200 мача за клуба, който е дал на световния футбол и Пеле.

Гостите от Минас Жераис, които се борят за шампионската титла, стигнаха до равенството много бързо. Те отбелязаха два гола в 18-ата и в 27-ата минута чрез Бернард и Жо, а звездата им Роналдиньо не блестеше този път особено.

Равенството не помогна на Атлетико Минейро да се възползва от грешната стъпка на лидера Флуминенсе, който също завърши 2:2, но у дома с 3-ия Гремио.

Начело в класирането седем кръга преди края е Флуминенсе с 69 точки, пред Атлетико Минейро с 60, Гремио с 58, Сао Пауло с 55 и Васко да Гама с 50.

И китайски футболист вече играе в бразилското първенство. Това е халфът Чън Чжъчжао, който дебютира за отбора на Коринтианс. Той влезе като смяна при поражението с 0:2 от Крузейро като гост. Чън е подписал договора си преди 8 месеца, но едва сега заслужил доверието на треньора Аденор Леандре-Тите.

Чън се появи в 80-ата минута на срещата с номер 200 на гърба, като по този начин беше отбелязана 200-ата годишнина от началото на китайската емиграция в Бразилия.

Според вестник "О Глобо", Чън няма кой знае какви впечатляващи качества, но Коринтианс са го привлекли през февруари, за да отворят пазара на Изток с продажбата на артикули и генериране на интерес по подобие на европейските клубове.

Иначе основните играчи на Коринтианс не взеха участие в срещата с Гремио, тъй като получиха почивка и се подготвят за Световната клубна купа през декември.