Неймар блесна с два гола за Бразилия в Истанбул

Неймар отбеляза два гола и направи асистенция при победата на Бразилия над Турция с 4:0 в приятелска среща, която се игра в Истанбул.

За петкратните световни шампиони това е пета поредна победа без допуснат гол под ръководството на селекционера Дунга след Мондиал 2014 в Бразилия. Неймар откри резултата в 21-а минута, а след това се разписа за втори път след час игра.

Турският защитник Семих Кая си отбеляза автогол в 25-а минута, а Вилиан добави едно попадение за Бразилия минута преди края на първата част след асистенция на Неймар.

Турските фенове продължително скандираха името на нападателя на Барселона след втория гол, a освиркаха своите футболисти. Бразилия спечели всичките си контроли, след като Дунга пое тима - срещу Колумбия, Еквадор, Аржентина и Япония.

"Това беше още едно добро представяне за нас. Ние подобрихме много играта си след световното първенство. Имаме нови играчи и те бързо се адаптират в отбора", каза Неймар, който е капитан на националния отбор.

"Играхме срещу един от най-добрите отбори в света", коментира селекционетър на Турция Фатих терим, който се оплака, че феновете са освирквали неговите футболисти.

"Не трябва да се отнасяме към нашите момчета по този начин. Те не бива да бъдат обиждани и освирквани", добави Терим. Дюбют за Бразилия направи 27-годишният нападател на Шахтьор (Донецк) Луис Адриано.