Невероятен Везенков помогна за разгром на Барса

снимка: twitter.com

Александър Везенков записа нов силен мач след завръщането си за Барселона при успеха със 101:77 над новака в "Лига Ендеса" Гипузкоа Баскет. Гостите от Каталуния изковаха успеха си в първите две части и не дадоха преднината на домакините, като постигнаха разгром.

Българският национал изигра 23 минути на паркета и се отчете с 14 точки и 4 борби. Крилото вкара и двата си опита за две точки, като сбърка само веднъж от тройката и от наказателната линия. Така той доказа, че има място в състава на Сито Алонсо и може да бъде важна част от него.

Петери Копонен бе най-резултатен за Барса с 21 точки, като бе и на терена най-дълго - 26 минути. И в този двубой извън групата остана Раким Сандърс.

Барселона заема второ място в първенството на Испания с актив от 10 победи и 4 загуби. Първи е Реал (Мадрид) с 12-1, а съперникът на каталунците - Гипузкоа, заема 14-а позиция с 5 успеха и 9 поражения.