Невероятен гол на Паласио сложи точка на кошмарния полусезон на Милан

Интер спечели 211-ото дерби дела Мадонина, след като надви Милан с минималното 1:0.

Победното попадение за "нерадзурите" вкара Родриго Паласио в 86-та минута, а изпълнението на аржентинецът може да бъде определено като шедьовър, тъй като той отбеляза с пета.

Така тимът на Валтер Мадзари ще посрещне празниците на пета позиция в Серия А с актив от 31 точки, докато Милан все повече затъва и след шестото си поражение в шампионата остава 13-ти с 19 спечелени точки. "Росонерите" имат само четири победи след 17 кръга в Калчото, а от зоната на изпадащите ги делят само пет пункта.

Двубоят тази вечер бе достоен завършек на футболната година в Италия. Въпреки че сто процентовите голови положения в срещата не изобилстваха, тя бе изключително зрелищна, особено през втората част, когато двата тима играха на много бързи обороти и положиха максимални усилия да достигнат до успеха.

Все пак съдбата се усмихна на Интер и благодарение на класата на Паласио "нерадзурите" се поздравиха с успеха. За съжаление в края на срещата имаше и грозни сцени, а Съли Мунтари бе изгонен в продължението заради удар без топка срещу Здравко Кузманович.

Голямата изненада в стартовия състав на Милан се казваше Рикардо Сапонара. Младият футболист рядко получаваше шанс за изява дори като резерва от Масимилиано Алегри, но срещу Интер получ възможност да стартира от първата минута. Той трябваше да подпомага действащите в предни позиции Марио Балотели и Кака. Именно бразилецът изведе Милан с капитанската лента на ръката, тъй като Рикардо Монтоливо бе наказан. Заради травми срещата пропуснаха Робиньо, Валтер Бирса, Стефан Ел Шаарави и Игнацио Абате.

Валтер Мадзари пък не предложи нещо изнендаващо в избора на свойте тутиляри. Той не можеше да разчита на наказания Рики Алварес, а с травми в лагера на Интер бяха Диго Милито, Валтер Самуел, както и трайно контузеният Кристиан Киву. Така на върха на атаката на "нерадзурите" започнаха Фреди Гуарин и Родриго Паласио, подпомагани по крилата от Джонатан и Юто Нагатомо.

4053866

Двата тима стартираха внимателно и в първите няколко минути опасности липсваха. Милан бе по-активният отбор, докато "нерадзурите" разчитаха на добре подредената си отбрана и приеха играта в своята половина.

В 8-та минута Сапонара показа защо е на терена. Той преодоля Уго Кампаняро с чудесно движение и намери Марио Балотели на хубава позиция пред наказателното поле, но бранител в синьо-черно парира удара на нападателя и Милан спечели само корнер.

Три минути по-късно кака стреля от дистанция, Самир Ханданович спаси, а Естебан Камбиасо изпревари Балотели, за да му попречи да направи добавка.

Постепенно темпото се вдигна, а без опасности пред вратата на Кристиан Абиати също не мина. В 16-та минута той  бе изненадан от техничен удар на Фреди Гуарин, но за щастие на стража топката излезе в аут. В 24-та пък Слити Тайдер центрира от фаул, Юто Нагатомо се измъкна от отбраната на Милан, но не успя да намери добре топката и стреля над вратата.

Като цяло обаче по-интересните моменти през първото полувреме продължиха да бъдат пред Ханданович. В 22-та минута Андреа Поли намери Съли Мунтари на 20 метра пред вратата на Интер, ганаецът стреля коварно, но топката профуча покрай врата.

4053868

В 30-та минутадойде най-чистото положение на сметката на "росонерите". Ханданович се намеси лошо при едно центриране от корнер, Поли стигна до топката в мелето, но от няколко метра вместо да я прати в мрежата стреля над вратата.

Интер обаче успя да изравни играта в заключителните минути на първата част и в продължението изпусна много добро положение за гол. Тайдер центрира от фаул, а Камбиасо надигра всички в наказателното поле, но отново прекалено високо.

Най-спорната ситуация пък бе в 40-та минута, когато Кристиан Сапата събори Родриго Паласио в наказателното поле, но дузпа не последва.

Футболистите на Валтер Мадзари започнаха втората част по-добре от своя съперник. Те пресираха умело "росонерите", които изпитваха затруднения да се изнесат в предни позиции. Все пак в 53-та минута Балотели показа своята класа, преодоля Хавиер Санети и от малък ъгъл отправи техничен удар, който Ханданович спаси, а след това Нагатомо изчисти, преди до топката да достигне Поли.

Това положение подейства добре на играчите на Масимилиано Алегри и след силните минути на Интер те отново взеха инициативата и напрежението около наказателното поле на "нерадзурите" се завърна. В 62-та минута Матиа Де Шилио асистира на Балотели, чийто удар обаче отново бе отразен от словенския страж на Интер.

И двата отбора обаче не се отказваха да търсят победата. В 78-та минута Нагатомо и Камбиасо разиграха пред наказателното поле на Милан, за да изведат Матео Ковачич на стрелкова позиция, който обаче бе неточен.

4053869

В следващата атака на "нерадзурите" и Нагатомо пробва своя мерник, а в 80-та възпитаниците на Валтер Мадзари пропуснаха уникален шанс за гол. Първо Абиати отрази шут на Паласио, последва опит и на Кузманович, при който вратарят отново не се намеси добре, а в неразборията топката като по чудо не навести мрежата на "росонерите".

Силните минути на Интер продължиха и в 86-та минута предимството им даде резултат. Хитър пас на Гуарин по земя свари неподготвена отбраната на Милан и Родриго Паласио отблизо реализира за 1:0. Изпълнението на аржентинецът пък бе феноменално, тъй като той отбеляза с пета, въпреки компанията на бранител до себе си. Това бе десети гол на Паласио от началото на сезона.

Милан се хвърли в акати до края и имаше шанса да изравни чрез влезлият като резерва Пацини, но ударът му с глава мина на сантиметри встрани от гредата.

"Роосонерите" пък завършиха мача с 10 души след червен картон на Съли Мунтари в даденото от съдията продължение, тъй като африканецът удари Кузманович без топка, а това предизвика кратко меле на терена.