Непримирим КПР обърна Уигън и е пред завръщане във Висшата лига

снимка: qpr.co.uk

Отборът на Куинс Парк Рейнджърс победи гостуващия Уигън с 2:1 и се класира за решителния плейоф за промоция във Висшата лига на Англия.

Лондончани елиминираха носителя на Купата на страната за миналия сезон с общ резултат 2:1 след 0:0 в първата среща в Уигън.

Така КПР ще излезе на 24 май на "Уембли" срещу Дарби Каунти, а победителят ще се присъедини към вече осигурилите си място в Премиършип за следващия сезон Лестър Сити и Бърнли.

Двубоят започна лошо за домакините, като още в 9-ата минута Уигън с попадение на Джеймс Пърч.

Гостите пропуснаха отличен шанс да удвоят в средата на втората част, когато Джеймс Маклийн нацели гредата. Така в 73-ата минута Чарли Остин изравни от дузпа, отсъдена за нарушение на Гари Колдуел в пеналта срещу Джуниър Хойлет.

В шестата 6-ата на продължението отново Остин се разписа след асистенция на Боби Замора и донесе победата за радост на феновете на "Лофтъс Роуд".