Неочакван герой при инфарктен успех на Сити (ВИДЕО)

снимка: twitter

Манчестър Сити продължава да бъде единственият отбор с перфектна статистика от началото на сезона в английската Висша лига, след като постигна инфарктен успех с 1:0 като гост на Кристъл Палас в среща от 5-ия кръг.

„Гражданите“ реално спечелиха срещу втория в класирането към този момент, колкото и изненадващо да звучи. Кристъл Палас едва сега след нелепото поражение сдаде втората позиция на Арсенал, който по същото време с 2:0 надви Стоук Сити.

Келечи Ихеначо в 91-ата минута се оказа спасителят за Манчестър Сити, защото направи това, което многомилионните звезди на Мануел Пелегрини не сториха цял мач. Той се появи в игра в 90-ата минута вместо Уилфред Бони и само няколко секунди по-късно се оказа в прегръдките на своите съотборници, превръщайки се в 125-ият футболист, който бележи за Сити във Висшата лига.

Победата над Палас може да се окаже пирова за „гражданите“, защото Серхио Агуеро се контузи още в 25-ата минута и бе принудително заменен от звездния трансфер Кевин де Бройне.

В крайна сметка Сити постигна пета поредна победа и продължава да води убедително в класирането с 15 точки – 5 повече от втория Арсенал и шест повече от днешния си съперник, за когото остава третото място.

По-рано днес Евертън срази Челси с 3:1 и с 8 точки заема 4-та позиция, докато шампионите с 4 пункта са едва 16-ти.

All Goals Crystal Palace 0-1 Manchester City 0...by tony-hoksa