Нелеп вратар и сърцат Ботев наказаха Левски (ВИДЕО И ГАЛЕРИЯ)

снимка: SPORTA.BG

Ботев (Пловдив) осъществи зрелищен обрат и удари Левски с 2:1, за да нанесе първа загуба на Делио Роси, откакто води "сините", съобщи специалният репортер на SPORTA.BG от "Коматево". В герой за "канарчетата" се превърна Лъчезар Балтанов, който отбеляза победното попадение. Преди това Давид Яблонски поведе Левски, а Тодор Неделев изравни след фрапантна грешка на стража Александър Любенов. Левски не бе допускал гол в ерата "Делио Роси", но сърцатите "канарчета" наказаха гостите в луд мач.

В 26-ата минута Давид Яблонски се озова на перфектна позиция в малкото наказателно поле, за да засече прострелно центриране на Габриел Обертан и да поведе своите с 1:0. Точно след попадението Левски натисна здраво в търсене на още голове. Мапуку изпусна чиста възможност след удар с глава, а Цветкович бе на път да накаже вратаря на Ботев след перфектен удар от воле, но Чворович не допусна кълбото в своята врата.

В началото на втората част "жълто-черните" смениха подхода си и обърнаха събитията на терена. Те се впускаха в непрестанни атаки и затягаха постепенно обръча около Любенов. В 60-ата минута играта бе спряна заради огромна димка, хвърлена от бултрасите зад вратата на гостите. Кратката пауза явно оказа положително влияние на Ботев, защото в 64-ата минута Неделев изравни с удар от далечна дистанция. С основна заслуга за гола обаче бе не българският халф, а стражът Александър Любенов, който изпусна топката между ръцете си след безобидния изстрел на Неделев.

Бултрасите полудяха след гола на своя любимец, а един от тях дори нахлу на терена да прегръща футболистите на отбора. Той обаче бързо бе изведен от полицията, забеляза зорко око на SPORTA.BG.

Попадението се оказа ключов момент в мача, макар Левски да можеше да изравни минута по-късно. Обертан се впусна в скоростна атака отдясно и след хубав удар в близкия ъгъл разтресе страничния стълб на Чворович. Малко след това пък Сержиу Буш изпусна хубав шанс след неточен удар с глава.

В 77-ата минута обаче дойде звездният миг за Ботев (Пловдив). Лазар Марин напредна по левия фланг и центрира в наказателното поле. Там Фернандо Виана овладя невъзможната на пръв поглед топка и с пета красиво я пусна към връхлитащия Лъчезар Балтанов. Той с мощен шут прониза Любенов и вдигна бултрасите на крака за втори път в мача. Това се оказа и решаващото попадение, с което Ботев постигна втората си победа през кампанията, а Левски загуби за пръв път, откакто Роси е начело и за втори през сезона.

"Сините" заемат трета позиция в класирането с актив от 14 точки и изостават на 5 от лидера ЦСКА. Ботев е чак 10-и с 8 пункта, но набира скорост.