Нефтохимик спечели и втората битка за Бургас

Макар и попаднал в крайно тежко положение, отборът на Нефтохимик зарадва верните си фенове с втора за този сезон победа над градския съперник Черноморец.

След като в началото на кампанията "шейховете" победиха големия си съперник на "Лазур", днес воденият от Атанас Атанасов отбор стори същото и на стадиона в гр. Сливен, печелейки с минималното 1:0.

Единственият гол в мача реализира Петър Димитров още в 11', като любопитното е, че именно този футболист донесе успеха на "шейховете" и през лятото. Дербито не мина и без сблъсъци между двата тима, като малко преди края футболист на Нефтохимик бе изгонен от пейката на символичните домакини.

През първата част "шейховете" пропуснаха и дузпа, след като Янко Георгиев спаси удара на Диян Христов от бялата точка.

Така Нефтохимик записа едва трета победа в "А" група и първа от месец август насам, когато бе и въпросното първо дерби на Бургас. С три победи остава и Черноморец, който продължава да затъва мач след мач. И двата бургаски тима вече разполагат с актив от по 12 точки, но "акулите" запазват 12-ото си място поради по-добра голова разлика.

Срещата на ст. "Хаджи Димитър" започна отлично за Нефтохимик, който откри още в 11'. Диян Христов изведе Петър Димитров очи в очи с вратаря Георгиев, а бившият футболист на ЦСКА вкара за 1:0.

Малко преди почивката "шейховете" пропуснаха отличен шанс за втори гол. Нефтохимик получи правото да изпълни дузпа, след като Янко Георгиев фаулира Диян Христов в наказателното поле. Зад топката застана потърпевшият, но стражът на Черноморец коригира грешката си.

След почивката Черноморец опита поне да стигне до точката, но възпитаниците на Димитър Димитров - Херо показаха немощ в предни позиции. В 72' се стигна до меле пред вратата на Нафтата, а футболист на "шейховете" за малко не си отбеляза автогол, пращайки топката в гредата.

В 75' футболисти на двата тима се сдърпаха, а Калоянов от състава на Нефтохимик бе изгонен от пейката на домакините. До края пък до нови голове така и не се стигна, което означаваше три точки в актива на Нефтохимик и първи успех от лятото насам.