Нефтохимик спечели дербито с Дунав

снимка: dunav8806.com

Нефтохимик 2010 (Бургас) победи шампиона Дунав 8806 (Русе) в дербито на 13-я кръг на Националната баскетболна лига за жени.

Възпитаничките на Петко Маринов се наложиха над гостенките от Русе със 72:67 (18:18, 22:17, 13:16, 19:16) точки. За Дунав това бе трета загуба за сезона. Срещата беше доста оспорвана като най-голямата преднина за домакините бе седем точки.

След 18:18 в първата част, баскетболистките от Бургас поведоха с 40:35 на почивката. Третата четвърт също беше равностойна, но гостенките започнаха със серия от 7:1 последната част и направиха обрат - 58:54 осем минути преди края. Последва тройка на Мария Желязкова и кош на Секуина Томас и домакините обърнаха 59:58.

Четири минути преди края имаше равенство в резултата - 62:62, но състезателките от Бургас стигнаха до успеха след серия от 10:5 след това.

Новото попълнение на Нефтохимик Глория Браун дебютира с "дабъл-дабъл" - 15 точки и 16 борби. Секуина Томас вкара 14 точки, Борислава Христова - 13 точки, а Мария Желязкова - 11 точки.

За шампионите най-полезни бяха Кристина Сантяго с 23 точки и 10 борби и Шанте Еванс с 13 точки и 8 борби.