Недовършени сметки и гол шедьовър белязаха дербито между Ливърпул и Челси

снимка: twitter.com

Ливърпул и Челси не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга в английската Висша лига, играно на "Анфийлд". Бившият играч на Челси Мохамед Салах изведе "червените" през втората част, но Уилиан успя да изравни с гол шедьовър и така оформи крайния резултат. По този начин и двата тима спряха победната си серия. Домакините не познаваха друго освен победа от 3 мача насам, докато лондончани имаха поредица от 4 поредни успеха.

В 21-ата минута стражът на Ливърпул Симон Миньоле показа, че няма да е никак лесно за Челси да отбележи гол във вратата му. Първо Еден Азар стреля коварно по земя от границата на наказателното поле, но сънародникът му показа рефлекс. После Дринкуотър пропусна да отбележи, а Дзапакоста предизвика нова добра реакция от страна на Миньоле няколко секунди по-късно.

Малко преди края на първото полувреме Мохамед Салах създаде опасна възможност за Ливърпул. Бившият играч на Челси стреля коварно от границата на пеналта, но топката профуча на сантиметри от гредата на Тибо Куртоа.

Мърсисайдци поеха инициативата в началото на втората част. В 50-ата минута Стъридж пропусна перфектна възможност, а малко по-късно "червените" поискаха дузпа за игра с ръка на Гари Кейхил в наказателното поле. Ръката му обаче бе прилепена до тялото и сигнал за 11-метров наказателен удар не последва.

Мигът на мърсисайдци дойде в 65-ата минута, когато бившият футболист на Челси Мохамед Салах наказа тима на Антонио Конте и поведе своите с 1:0. Всичко дойде от грешка на Бакайоко, който не успя да пресече пас на Коутиньо към Салах, а Окслейд-Чембърлейн се възползва и отклони топката към египтянина. Той я пое добре и преодоля Тибо Куртоа с премерен удар. Салах не показа радостта си от уважение към бившия си тим.

Това бе 10-и гол на египетското крило във Висшата лига и той продължава да води при голмайсторите.

В 85-ата минута обаче Челси успя да изравни след страхотен натиск. Уилиан отбеляза феноменално попадение във вратата на Ливърпул, за да огорчи феновете на "Анфийлд". Бразилецът искаше да центрира към Мората и въобще не гледаше към вратата на Миньоле. Той копна топката, а това се оказа изстрел, който красиво прехвърли белгиеца и попадна в мрежата му за 1:1.

До края нищо не се промени и двата тима завършиха наравно 1:1. Ливърпул е пети с 23 точки, докато "сините" остават на трета позиция в подреждането с 3 точки повече.