Неделев записа втори мач в Бундеслигата

снимка: mainz05.de

Българският национал Тодор Неделев записа втори мач в германската Първа Бундеслига, макар и влизайки за броени минути преди домакинската победа с 2:0 над Нюрнберг в среща от 32-ия кръг.

Бившият футболист на Ботев се появи в игра в 90', заменяйки на терена японеца Шинджи Оказаки.

Така левичарят записа втория си двубой в немския елит до момента, след като в края на март той записа официалния си дебют при загубата с 1:3 от Айнтрахт Брауншвайг. Тогава националът влезе в игра петнадесет минути преди края.

И двата гола за Майнц срещу гостуващия Нюрнберг паднаха през първата част на сблъсъка.

В 30' именно Шинджи Оказаки откри за домакините, а минута преди почивката Кристоф Мориц успокои своя тим и с второ попадение във вратата на Рафаел Шефер.

Така Майнц 05 записа 15-а победа от началото на сезона и се изкачи в зона Лига Европа, задминавайки шестия в класирането Борусия Мьонхенгладбах. Последните обаче все още не са изиграли своя мач срещу Шалке утре.

Нюрнберг остава на предпоследното 17-о място, но все още имайки шансове за 16-ата позиция, даваща право на плейоф за оставане в елита.