Не дърпайте лъва за опашката

Барселона унищожи Селта с 6:1 в един от най-очакваните двубои от испанската Примера дивисион на стадион „Камп Ноу“ - последен в програмата на 24 кръг. Каталунците бяха сразени с 1:4 от този съперник в предишния им двубой във Виго, но сега нямаха особени проблеми да наложат превъзходството си в срещата.

Селта се постара да подразни гранда през първото полувреме, когато чрез точно изпълнена дузпа на Гидети възстанови равенството, след като в 28-ата минута Лионел Меси бе открил резултата.

След почивката обаче се оказа, че зрителите на „Камп Ноу“ няма да станат свидетели на голяма изненада и фаворитът ще вземе сравнително лесно своето. Луис Суарес затвърди заявката си за голмайсторския приз в Примера дивисон с попадение за 2:1 в 59-ата минута след подаване на Меси.

Суарес се разписа за 3:1 в 75-ата след пас на Неймар, а 6 по-късно довкара дузпа, изпълнена от Меси. Moментът бе уникален, защото реално Меси подаде топката на уругваеца, който се възползва от изненадващия момент и се разписа без проблеми.

В 84-ата минута Иван Ракитич вкара за 5:1, а Неймар в 91-ата оформи крайното 6:1 в полза на Барселона.

Каталунците водят комфортно с 3 точки мач по-малко от втория Атлетико (Мадрид), който е с 54 пункта в таблицата. В сряда Барселона ще изиграе отложения си мач срещу Хихон и ще заличи пасива си от брой мачове в първенството, натрупан заради Свеовното клубно първенство в края на миналата година. Селта с 35 точки е на осма позиция.

Луис Суарес възстанови лидерството си при голмайсторите в Примера дивисион и с 23-те си попадения се извисява пред Кристиано Роналдо, който има 21.