Най-скъпият африкански играч закопа Сенегал при дузпи с Камерун (ВИДЕО)

Най-скъпият африкански футболист - Садио Мане закопа своята родина Сенегал, като изпусна единствената дузпа при загубата с 4:5 при наказателните удари от Камерун във втория четвъртфинал на Купата на Африканските нации. Нулевото реми в редовното време и продълженията беше копие на същия резултат между тези два отбора на финала на турнира през 2002 година, когато Камерун вдигна титлата след 3:2 при дузпите. Сега пак Камерун ликува при дузпите, защото вратарят Ондоа изби с една ръка петата дузпа на Мане, а след него Абубакар изстреля камерунците в топ 4.

Преди мача Сенегал беше най-високопоставеният тим в ранглистата на ФИФА (32), оцелял в турнира, а камерунците бяха най-ниско (62-ро място), пише gol. Добрата новина за феновете на Ливърпул е, че Мане ще се върне по-рано от турнира.

Идеалните 25 градуса и чудесната атмосфера по трибуните във Франсвил не допринесоха изобщо за качеството на футбола. „Непобедимите лъвове” явно не се чувстваха толкова непобедими, защото се бяха прибрали плътно в своята половина, усещайки заплахата от атакуващата мощ на „Лъвовете от Теранга”, които разполагаха със Садио Мане (Ливърпул), Маме Диуф (Стоук Сити), Шейку Куяте (Уест Хем) и Балде Кейта (Лацио).

Сенегал натисна в началните минути, но получи съдийско рамо в 13-ата минута, когато Маме Диуф заслужаваше директен червен картон за влизане на шпагат високо под коляното на Сиани, ала съдията се стресна и даде само жълт картон.

Камерун направи първата си сносна атака чак в 18-ата минута, когато нападателят на Лориен Бенджамин Муканджо стреля високо в аут. Садио Мане свали с гърди за Маме Диуф, който опита да прехвърли вратаря, но качи топката върху мрежата зад напречната греда.

И в началото на втората част сенегалците търсеха гола, но вратарят на Камерун Ондоа спаси силен изстрел с глава на Диуф след центриране на Мане. Изненадващо Камерун създаде, и пропусна, най-чистото голово положение в редовното време. Басогог проби и пусна остра топка, Муканджо отклони към далечния ъгъл, но вратарят Диало прояви чудесен рефлекс и изби.

Четири минути преди края шут на Куяте беше избит, а Мане не беше точен с добавката с по-слабия си ляв крак. Ондоа спаси изстрел от малък ъгъл на резервата Муса Соу и мачът влезе в продължения. Резервата Зуа можеше да вкара за Камерун в 105-ата минута, но отблизо насочи право в стража Диало. В 111-ата минута Балде Кейта изпусна златен шанс, когато Сисе му поднесе на точката на дузпата, но крилото на Лацио прати далеч над целта.

При дузпите първите осем опита бяха точни и при петата дузпа за Сенегал голямата звезда Садио Мане видя как Ондоа спасява с една ръка. След него Винсент Абубакар безкомпромисно вкара с всичка сила в горния ляв ъгъл и изпрати Камерун на полуфинал, където ги чака среща с ДР Конго или Гана.