Най-сетне: Левски се сети, че гони бронз в Първа лига

снимка: lap.bg

Левски надви Верея с 2:0 като домакин на "Герена" в мач от 33-ия кръг на Първа лига, който е и под номер 5 от шампионския плейоф. Головете за състава на Делио Роси вкараха Холмар Ейолфсон и Роман Прохазка, като така донесоха първи три точки за "сините" от петте мача след редовния сезон.

26-кратните шампиони тотално надиграха старозагорци и можеха да спечелят дори по-убедително. Те вече имат в актива си 54 точки и са на 4-ата позиция. Точно с такъв актив е и третият Берое, но и с мач по-малко. Заралии играят с ЦСКА-София по-късно днес. Верея пък записа четвърто поражение в последните пет мача и продължава да заема 6-ата позиция с 36 точки.

"Сините" можеха да открият резултата още в 8-ата минута. Центриране на Фигейредо намери Прохазка, който стреля с глава от вратарското поле, но Цинцарски изби топката в гредата. В 22-ата пък Кабрал опита късмета си, но ударът му от наказателното поле профуча покрай страничния стълб.

Само 8 минути по-късно Левски имаше претенции за гол, след като Холмар Ейолфсон стреля с глава, а вратарят на гостите изби кълбото от голлинията. "Сините" претендираха, че топката е минала линията с цял обем, но съдията не призна попадение. Стражът на Верея Цинцарски показа истинска класа, за да запази вратата си суха след удар с глава на Тиам малко по-късно.

Той обаче нямаше отговор на удара с глава на Ейолфсон в 41-ата минута. Прохазка центрира меко отдясно, а исландецът изстреля снаряд във вратата за 1:0.

Левскарите започнаха много силно и втората част и вече водеха с 2:0 в 57-ата минута. Вутов намери Прохазка пред вратарското поле, а словакът порази целта без да се замисли. До края "сините" просто доиграха мача и записаха комфортна първа победа след редовния сезон в шампионата.