Най-интересното от Арсенал - Ливърпул през последните години (ВИДЕО)

Лидерът в класирането Арсенал приема третия Ливърпул на „Емирейтс Стейдиъм“ в дербито на кръга.

Топчиите нямат загуба в капнията от първия кръг, записвайки 7 победи от 8 мача. Това им осигури аванс от 2 точки на върха пред преследвачите Челси и Ливърпул.

Въпреки че Арсенал водят, първите 6 отбора са събрани само в 4 точки и всеки мач е ключов в условията на такава конкуренция.

Ливърпул, които бяха извън битката за трофея доста дълго време, тази година започнаха доста силно и изглежда имат амбициите да се задържат поне в четворката през сезона.

Момчетата на Брендън Роджърс имат само една загуба от началото и имат спечелени 10 от последните 12 възможни точки, което им стига за третото място.

От историческа гледна точка, винаги дербитата между Арсенал и Ливърпул са били интригуващи и много резултатни. Припомнете си най-интересните мачове между двата тима от последните години в различните състезания :
Ливърпул 3 – 6 Арсенал : 09/01/07 Купа на лигата

Жулио Баптища отбеляза 4 гола в този паметен четвъртфинален двубой за Купата на Лигата.

Жереми Алиадиер даде аванс на „топчиите“, а Роби Фаулър изравни, но тогава дойде моментът на Баптища. Бразилецът определено имаше ден тогава и изстреля Арсенал напред в турнира.

Ливърпул 4 – 2 Арсенал : 08/04/08 Шампионска Лига

След 1-1 на „Емирейтс Стейдиъм“, Ливърпул посрещна Арсенал в четвъртфинален реванш от Шампионската лига.

Торес и Хюпия дадоха аванс на Ливърпул, докато Абу Диаби реализира за Арсенал, преди Адебайор да изравни за 2-2, 6 минути преди края, което устройваше отбора на Венгер.

За ужас на французина обаче, Стивън Джерард от дузпа и Райън Бабел в последните минути, донесоха успеха на „мърсисайдци“ и ги пратиха напред в турнира.

2008 (April 8) Liverpool (England) 4-Arsenal...by sp1873

Ливърпул 4 – 4 Арсенал : 21/04/09 Висша лига
На полувремето резултатът бе 1-0 за Арсенал, благодарение на Андрей Аршавин. След почивката обаче драмата бе пълна, а "Анфийлд" ще помни този мач дълго.

Фернандо Торес и Йоси Бенаюн вкараха по два гола, за да дадат надежди на борещия се за титлата Ливърпул, но „лудия“ руснак Аршавин вкара още 3 гола, за да закръгли сметката си на общо 4 в този мач.

Трилърът приключо 4-4, а най-доволен бе съперника на двата отбора – Манчестър Юнайтед.