Наполи тръгна с обрат и първи три точки

Наполи стартира с успех участието си в Лига Европа за този сезон, след като тази вечер "адзурите" обърнаха с 3:1 гостуващия Спарта Прага в мач от група I на турнира.

Чехите изненадващо откриха чрез Хузбауер още в 14', но до края на срещата воденият от Рафаел Бенитес състав стигна до пълен обрат в резултата.

Начало на съживяването в играта на Наполи даде Гонсало Игуаин, който в 23' се разписа от дузпа и изравни. Любопитното е, че през уикенда Ел Пипита изпусна дузпа при загубата от Киево в Серия А, но днес аржентинецът показа характер и не се уплаши отново да застане зад топката.

След почивката Наполи натисна още повече газта и заслужено грабна първи три точки в надпреварата.

В 51' белгийският национал Дрийс Мертенс се възползва от асистенция на Игуаин и изведе Наполи напред, а десет минути преди почивката отново Мертенс оформи крайното 3:1 в полза на италианците.

В другия мач от групата швейцарския Йънг Бойс унижи с 5:0 словашкия Слован Братислава и оглави временното класиране в групата.