Наполи и Виляреал с победи в Лига Европа (ВИДЕО)

Италианските отбори в Лига Европа записаха отлична вечер с три победи от три мача, след като Наполи последва примера на Лацио и Фиорентина от по-рано, за да спечели с 2:0 двубоя си с Легия във Варшава.

Срещата от втория кръг на Лига Европа се разви по-трудно от очакваното за възпитаниците на Маурицио Зари, но те все пак стигнаха до две попадения през второто полувреме. Първо в 53-ата минута Дрийс Мертенс откри резултата след асистенция на Хосе Мария Кайехон, а в 85-ата се разписа и обичайният заподозрян Гонсало Игуаин, влязъл само 9 минути по-рано.

Логично Зари даде почивка на част от титулярите си, които само преди четири дни бяха постигнали гръмка победа с 2:1 като домакини на шампиона на Италия Ювентус. С изключение на първия кръг на Серия А, Наполи няма загуба в осемте си двубоя от началото на сезона и демонстрира завидно постоянство.

„Партенопеите“ заедно с Мидтиланд имат по шест точки на върха в група D, а Легия и Брюж са без актив до момента.

Legia Warszawa 0 - 2 SSC Napoli All Goals and...by ViralDailyTV

Лидерът в испанската Примера дивисион Виляреал победи „само“ с 1:0 Виктория (Пилзен), благодарение на гола в 54-ата минута на Лео Баптистао. „Жълтата подводница“ не знае що е загуба в първенството на Ла Лига и е на върха с пет победи и едно реми от шест кръга, но в Лига Европа трябваше да компенсира за загубата с 1:2 като гост на Рапид (Виена) в първия кръг.

Рапид е лидер в група Е с пълен актив от 6 точки, а Виляреал и Виктория имат по 3, докато Динамо (Минск) е на дъното с 0.

Leo Baptistao Amazing GOAL - Villareal 1-0...by livefootballvideos