Нанков: За някои ще е страшно ЦСКА да е шампион

Помощник-треньорът на ЦСКА Анатоли Нанков коментира победата с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в 18-ия кръг на А група, с която "армейците" си върнаха преднината от 3 точки на върха в класирането пред шампиона Лудогорец.

"Победихме 2:0, но не беше така лесно да победим. През  първите десетина минута пропуснахме два-три гола и се появи  нервност. През второто полувреме футболистите проявиха характер  и вкарахе два хубави гола, изпуснахме още два-три. Една хубава  победа.

При Серджиу Буш има известна нервност, говори се за негов трансфер.  Трябва да се успокои. Чака ни мач с Черно море.

Смяната на Тончи Кукоч беше принудителна. Той имаше голямо желание да  играе. Малко сбъркахме, той е с пет-шест тренировки. Радвам се да завършим сезона добре, след това една хубава  подготовка и през втория полусезон ще играем по-добре.

Сигурен  съм. Някои противници мислят, че е страшно ЦСКА да стане шампион. Има доста мачове, там ще видим", каза Анатоли Нанков, цитиран от БТА.

"Не ни интересуваше много класирането, по-важно бе да  спечелим този мач. Може би дойде по-трудно, отколкото очаквахме. Направихме пропуски в първите минути и дойде една нервност.

Като не вкараме гол в първите минути и действаме малко припряно. Първото полувреме просто го проспахме.

Локомотив стои доста добре на терена, в последните мачове  играе доста добре. Доколкото знам, финансовото състояние на  клуба не е добро", каза капитанът Александър Тунчев.